Şanlıurfa
DOLAR16.2349
EURO17.4937
ALTIN968.32

Özel Okullar Platformu 2022-23 Yılı İçin Çalıştay Düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Okullar Platformu 2022-23 Yılı İçin Çalıştay Düzenledi
Abone ol
Milli Eğitim Şurası sonrası önemli bir çalıştay da  Şanlıurfa’daki özel okullar tarafından yapıldı. Şanlıurfa Özel Okullar Platformu, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmaları için bir çalıştay düzenledi. 

Fahiş fiyat artışlarının eğitim sürecini olumsuz etkilememesi ve pandemi döneminde meydana gelen boşlukların kapatıldığı bir dönemde benzer sorunların tekrar yaşanmaması adına yürütülen çalışmalarda ; Şehrin eğitimde yaşadığı sektörel aksaklıklar ve yeni dönemde yapılacak projeler görüşüldü. Çalıştaya Urfa’daki eğitim kurumları yoğun bir katılım göstermekle beraber 2 gün 4 oturum şeklinde devam eden görüşmelerde önemli kararlar alındı.

Eğitim araç gereçlerinin temininde dolara bağlı aksaklıklar yaşanması,öğrenci ve velilerin bu konuda mağdur olmaması açısından tedbirlerin konuşulduğu görüşmelere sektöre yön veren tüm okullar katılım sağladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunun Şanlıurfa Özel Okullar Platformu Başkanı Mehmet Ercan, Tarihi bir süreçten geçtiğimiz bu dönemde pandemiden kalan telafi programlarını yürütmekle beraber kurdaki değişimden etkilenen fiyat artışlarıyla da karşı karşıyayız. Maalesef bunlarda eğitimin gerçekleri. Bununla beraber öğretmenlerimizin de yaşadığı problemlerin farkındayız. Verimli bir çalıştay olması açısından bölgemizdeki bazı eğitim kurumlarıyla da istişareler gerçekleştirdik. Birlikten kuvvet doğar deyip 2 yıldır bu uğurda, bu şehrin eğitimi için önemli bir yol katettik. Aldığımız kararların çocuklarımızın geleceği açısından önemli olduğunun farkındayız. Veli ve öğrencilerimizin güveni üzerine kurulu kuruluşlarımızın ayakta kalması çok önemli. Bunların da üstesinden geleceğiz. Çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyor.”dedi


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuş, Hane Ziyaretleriyle Gönüllere Dokundu.Önceki Haber

Kuş, Hane Ziyaretleriyle Gönüllere Dokun...

Karaköprü, Evinde 1 Puana Razı OlduSonraki Haber

Karaköprü, Evinde 1 Puana Razı Oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar