Şanlıurfa
DOLAR32.5397
EURO34.9288
ALTIN2413.8

Urfalı vekilin iddialarına müdürlükten yanıt geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Urfalı vekilin iddialarına müdürlükten yanıt geldi
Abone ol
CHP Şanlıurfa Milletvekili Tanal, ildeki 4 okulda yapılan projeyle Suriyeli öğrencilere ücretsiz yemek, servis, kıyafet ve kırtasiye malzemesi verildiğini ileri sürdü. Konuya ilişkin Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Okullarımızda eğitim gören hem yabancı uyruklu hem de Türk öğrenciler arasında ayrımcılık yapılmamaktadır” dendi.

ŞANLIURFA -Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ŞanlıurfaMilletvekili Mahmut Tanal, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ilebirlikte, Şanlıurfa’da SEUP projesinin uygulandığı 4 meslek lisesinde Suriyeliöğrencilerin tamamına ücretsiz yemek verildiğine yönelik bir açıklama yapmıştı.

“TÜM ÖĞRENCİLER, PROJE KAPSAMINDAKİ YARDIMLARDAN EŞİTŞEKİLDE FAYDALANMAKTA”

 Okullardaayrımcılık olduğu iddialarına ilişkin Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğündenbir açıklama geldi.

Müdürlük, ‘Şanlıurfa’da 4 okulda Suriyeli öğrencilereyemek, servis, giyim, kırtasiye ücretsiz veriliyor, ancak Türk öğrencilerücretli olarak hizmet alıyor. Bu ayrımcılıktır.’ şeklindeki ifadelere yanıtolarak şu açıklamayı yaptı.

 “Bugün bazı basınyayın organlarında yer alan ifadelerle ilgili olarak basın açıklaması yapmagereği duyulmuştur.

‘Şanlıurfa’da 4 okulda Suriyeli öğrencilere yemek,servis, giyim, kırtasiye ücretsiz veriliyor, ancak Türk öğrenciler ücretliolarak hizmet alıyor. Bu ayrımcılıktır.’ Şeklindeki ifadelere yanıt olarakaşağıdaki açıklamayı kamuoyuna sunmak istiyoruz:

Kısa adı SEUP olan KFW Alman Kalkınma Bankası DestekliSosyal Ekonomik Uyum Projesi ile yine kısa adı PİKTES olan Türk EğitimSisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi kapsamında,Turgut Özal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz de dahil olmak üzereokullarımızda eğitim gören hem yabancı uyruklu hem de Türk öğrenciler arasındaayrımcılık yapılmamaktadır.

Bu projeler çerçevesinde, maddi durumu yetersiz olan, evhanesindeki öğrenci sayısı fazla olan aileler ve öksüz-yetim öğrenciler öncelikliolarak belirlenmektedir. Öğrencileri belirleme süreci, proje kriterleri gözönünde bulundurularak okul tarafından oluşturulan bir komisyon tarafındangerçekleştirilmektedir. Bu şekilde, belirlenen tüm öğrenciler söz konusuyardımlardan faydalanmaktadır.

Bu bağlamda, öğrenciler arasında herhangi bir ayrımcılıkyapıldığı yönündeki haberler tamamen asılsızdır. Okulumuzda eğitim gören tümöğrenciler, proje kapsamındaki yardımlardan eşit şekilde faydalanmaktadır”.

 

BİHA


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa’da sokak köpekleri dehşet saçıyor!Önceki Haber

Şanlıurfa’da sokak köpekleri dehşet saçı...

Haliliye’de gençlerin adresi spor kursları oluyorSonraki Haber

Haliliye’de gençlerin adresi spor kursla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar