Şanlıurfa
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

Anadolu Basını, Çözüm Yolunda...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anadolu Basını, Çözüm Yolunda...
Abone ol
Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, her ay farklı bir şehirde toplanarak sektörün sorunlarını yerel basın mensuplarından dinleyecek ve aldığı çözüm önerilerini yetkili kurumlara iletecek.

Anadolu Basın Birliği Yönetim Kurulu, yerel basının sorunları için harekete geçti. "Anadolu Basını, Çözüm Yolunda" projesi kapsamında şehirleri dolaşacak olan ABB Yönetimi, ilk toplantısını Samsun’da yapacak.

11-13 Temmuz tarihlerinde yerel basın temsilcileri ile bir araya gelmek için Samsun’da olacaklarını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı M. Bora Zor, şu açıklamayı yaptı:

“Ekonomik sıkıntılar, yeni internet yasası ve basını kontrol altına almaya yönelik yeni uygulamalar nedeniyle Anadolu Basını, görevini yerine getiremez hale geldi. Ancak artık bir çözüm üretmek gerekiyor, yoksa yakında Anadolu Basını diye bir şey kalmayacak. Biz inanıyoruz ki çözümü yine Anadolu’nun bağrından çıkan Anadolu Basın Birliği üretecektir.”

**Anadolu Basınının Sesini Duyan Yok**

Anadolu basınının sorunlarına kimsenin kulak vermediğini belirten Zor, sözlerine şöyle devam etti:

“Ne yazık ki Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nda görev yapan sektörümüzün temsilcileri, sorunlarımızı dile getirmekten son derece uzaklar. Sektörü temsil etmek için kurulmuş federasyonlar ise çözümden bihaber. Çünkü Anadolu basınının sıkıntılarına yabancılar. Biz, Anadolu’nun bağrından kopan, 50 yıllık geçmişe sahip bir dernek olarak çözüm için yola çıktık. Artık her ay bir şehirde toplanarak yerel basın temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu doğrultuda ilk toplantımızı 11-13 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da yapacağız. Meslektaşlarımızla bir araya gelip, şehirdeki kurumlardan sektör ile ilgili düşüncelerini dinleyeceğiz. Daha sonra bu ziyaretlerimizden elde ettiğimiz verilerden oluşturacağımız raporumuzu yetkili kurumlara teslim edeceğiz. Anadolu basınının dile getirdiği talep ve çözüm önerilerinin takipçisi olacağız. Samsun’da gerçekleştireceğimiz ilk toplantıya bu şehirdeki tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa’da uyuşturucu operasyonu: 7 tutuklamaÖnceki Haber

Şanlıurfa’da uyuşturucu operasyonu: 7 tu...

Şanlıurfalı çiftçiden Acun’a mesaj: ”Survivora al”Sonraki Haber

Şanlıurfalı çiftçiden Acun’a mesaj: ”Sur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar