Şanlıurfa
DOLAR32.2444
EURO35.0335
ALTIN2429.0

UÇG: Okul spor salonları ve sahalarını gençlere açalım

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
UÇG: Okul spor salonları ve sahalarını gençlere açalım
Abone ol
Urfa Çalışma Grubu, 700 bin civarında öğrencinin yaz tatiline girdiğini hatırlatarak, kentte bulunan yaz okullarının yetersizliğine dikkat çekti. Açıklamasında konuyla ilgili bazı önerilerde bulunan UÇG, kamunun yaz aylarında âtıl durumda bulunan Okul Spor Salonlarının gençlerin kullanımına açılması gerektiğini belirtti.

2022-2023 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte Şanlıurfa’da 700 bin civarında öğrenci karnelerini aldı ve yaz tatiline girdiler.

Nüfus bakımından Türkiye’nin 8. büyük kenti olan Şanlıurfa nüfusunun yüzde 18,6’sı gençlerden oluşuyor.

Gençlerin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmeleri gerektiğine dikkat çeken Urfa Çalışma Grubu (UÇG), “Okulların tatil olması ile birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli şekilde geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla kamu kurum ve kuruluşları kendi kapasitelerine göre gençlere yönelik yaz okulları açmaktadırlar. Ancak ne yazık ki, bu yaz okullarından, yetersiz kapasite nedeniyle genç nüfusumuzun çoğu faydalanmamaktadır” dedi.

UÇG, yetkililere bazı önerilerde bulunduğu açıklamasında şunları ifade etti:

“Özelikle kamunun yaz aylarında âtıl durumda bulunan Okul Spor Salonlarının gençlerin kullanımına açılarak, etkin bir şekilde yapılacak organizasyon ve faaliyetlerle tüm gençlerimizin bu salonlardan faydalanmasına imkân sağlanabilir. Her bireyin kendi mahallesinde kolaylıkla ulaşılabileceği salonlardan istifade edebilmesi, gençlerin spora olan ilgisini artıracaktır. Okullarımızın spor salonları, öğrencilerimizin sportif etkinliklerde aktif olarak yer alabilmesi ve spor salonlarımızdan azami derecede herkesin eşit şekilde istifade edebilmeleri için, İl / İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Halk Eğitim Kursları, İl/İlçe Gençlik Spor Müdürlükleri, Büyükşehir /İlçe Belediyelerimizin bu salonları öğrencilerimizin kullanımına ücretsiz olarak açmaları çok faydalı olacağını düşünüyoruz.”

Yaz tatilinde gençlere yönelik düzenlenecek sportif faaliyetlerin  gençleri madde bağımlılığı ve onları yaz aylarında artan sulama kanallarında boğulma tehlikelerinden koruyacağını kaydeden UÇG, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Dolayısıyla yaz aylarında gençlerimizin başta madde bağımlılığı, kanallarda olan boğulmaları engellemek gibi gençleri tehdit eden ve gittikçe artan tehlikelerden korumak için uzun süren yaz aylarında bu faaliyetler ile gençlerimizi koruyabiliriz. Gençlerin ve çocukların farklı sportif aktivitelerle yaz tatilini verimli geçirmelerine katkı sunmayı tüm yetkililerden bekliyoruz.

Ayrıca ilimiz genelinde bulunan park ve bahçe içindeki spor alanlarında bulunan hasarlı basketbol ve futbol sahalarının da işlerlik kazanması için gerekli çalışmaların yapılmasını da belediyelerimizden talep ediyoruz. Bu konudaki talebimiz, spor yapmak isteyen gençlerimizin bu salonlardan faydalanabilmesinin sağlanması ve okul spor salonlarında sportif amaçlı yapacakları her türlü etkinliklere yetkililerin destek vermesidir”.

BİHA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü sürücüleri bayram trafiği konusunda uyardıÖnceki Haber

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü sürücüler...

Urfa’da yaralı ve bitkin halde bulunan kızıl şahin tedaviye alındıSonraki Haber

Urfa’da yaralı ve bitkin halde bulunan k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar