Şanlıurfa
DOLAR16.1882
EURO17.4306
ALTIN965.18

AK Parti teşkilatlarından Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti teşkilatlarından Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu
Abone ol

KİLİS (AA) Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya ve Kahramanmaraş'ta AK Parti teşkilatları, katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ile aynı programda yer alan CHP'li Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kilis Adalet Sarayı önünde konuşan AK Parti İl Başkanı Murat Karataş, Kabaş'ın bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır hakarette bulunduğunu ve diğer konukların da bu hakarete sessiz kalarak ortak olduklarını belirtti.

Sözde gazeteci Kabaş'ın yaptığı hakaretleri asla kabul etmediklerini dile getiren Karataş, şunları kaydetti:

"Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz."

Açıklama sırasında AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal ve partililer de yer aldı.

Gaziantep

Gaziantep'in Nizip ilçesindeki suç duyurusunun ardından açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Mehmet Fatih Uzunaslan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilke, ahlak ve hukuk tanımayan ifadelerle en ağır saldırıların gerçekleştirildiğini söyledi.

Türkiye'nin son 20 yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete kadar birçok alanda devrimsel kalkınma hamlelerini hayata geçirdiğini, bunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yadsınamaz katkısının olduğunu ifade eden Uzunaslan, "Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a aittir. Siyasete girdiği yıllardan bu yana muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyenler, gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir." şeklinde konuştu.

Adıyaman

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Adıyaman Adliyesi'nin önünde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunulduğunu ve diğer konukların da bu hakarete sessiz kalarak ortak olduklarını belirtti.

Dağtekin, "Ülkemiz, son 20 yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış, bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir." dedi.

Şanlıurfa

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı da adliyede suç duyurusunda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye yönelik sistematik saldırılar gerçekleştirildiğini belirtti.

Türkiye'nin devrimsel kalkınma hamleleriyle kutlu yürüyüşüne devam ettiğini vurgulayan Kırıkçı, "Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez. Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, antidemokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş

AK Parti Kahramanmaraş Teşkilatı da adliye önünde basın açıklaması yaptı.

İl Teşkilat Başkanı Ahmet Gülpak, hakaretlerin tahammül edilemez seviyede olduğunu söyledi.

Gülpak, “Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş'ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez." ifadelerini kullandı.

Malatya

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve beraberindeki teşkilat mensupları, adliye önünde açıklama yaptı.

Koca, "Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça büyük Türkiye’nin büyük liderinin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz." dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gercüş Belediyesinden karla mücadele çalışmalarıÖnceki Haber

Gercüş Belediyesinden karla mücadele çal...

Doğu’da AK Parti teşkilatlarından Kabaş, CHP’li Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusuSonraki Haber

Doğu’da AK Parti teşkilatlarından Kabaş,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar