Şanlıurfa
DOLAR28.9957
EURO31.2343
ALTIN1859.8

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanı
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde, bin 399 delegenin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

AK Parti'nin, Ankara Spor Salonu'nda yapılan 4.Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkanlık seçimi sonuçlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Olağanüstü BüyükKongre'de 1399 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yenidenseçildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yenidengenel başkan seçilmesinin ardından teşekkür konuşmasında şunları kaydetti;

“Yurt dışından gelen misafirlerle görüşmelerimizi yaptık.Partimizin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni alnımızın akıyla partimize yaraşırbir coşkuyla tamamladık. 

Kongremizin ülkemiz, milletimiz ve partimiz içinhayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Şahsımı bir kez daha genelbaşkanlık görevine layık gördüğünüz için her birinize şükranlarımı sunuyorum.Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na, Merkez Disiplin Kurulu'na, Demokrasi HakemKurulu'na, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu'na asil ve yedek olarak seçilen tümarkadaşlarımızı da gönülden tebrik ediyorum. Türkiye Yüzyılı ülküsüyleçıktığımız bu kutlu yolculukta hepimiz çok ağır sorumluluk üstlendik. Birtaraftan ülkemizi hedefleriyle buluşturmaya çalışacak, bir taraftan davatandaşlarımızın sıkıntılarına çözüm üreteceğiz. Önümüzdeki hafta içindeyüksek İstişare Kurulu'nu yine açıklayacağım. Yüksek İstişare Kurulu ilebirlikte de zaten bu kurul biliyorsunuz ağırlıklı olarak daha önce TürkiyeBüyük Millet Meclisi'nde başkanlık görevi icra etmiş olan kardeşlerimizdenoluşuyor. Onlarla birlikte 7 kişilik bir istişare kurulunu açıklayacak vebununla birlikte yolumuza ayrıca devam edeceğiz.

Terörden savaşa kadar bölgemizde çok ciddi krizleryaşanırken biz hep birlikte omuz omuza vererek inşallah Türkiye Yüzyılı'nı inşaedeceğiz. Burada şu hususu tekrar ifade etmek istiyorum. Biz sadece 85 milyonundeğil yönünü ülkemize çevirmiş yüz milyonların da umudu olan bir partiyiz. Bizkendi insanımızla birlikte gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin de emanetinitaşıyoruz. Her zamankinden daha fazla çalışarak mücadelemizi devam ettireceğiz.İki günü birbirine eşit olan ziyandadır tavsiyesine uygun şekilde özellikle 31Mart Mahalli İdareler Seçimleri'ne kadar tempomuzu biraz daha artırmamızgerekiyor. CHP zihniyetinin elinde bakımsızlığa, hizmetsizliğe, adeta çürümeyeters edilen illerimizi gerçek belediyecilikle buluşturmak boynumuzun borcudur.

Cumhur İttifakı olarak başta İstanbul, Ankara olmak üzerebu illerimizle birlikte deprem bölgesinin 11 vilayetini de kucaklayacak şekildebüyük oranda büyük şehirlerimizi masaya tam manasıyla yatırıp gece gündüzdemeden yoğun bir çalışma ile durmak yola devam diyeceğiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfaspor ligde galibiyete hasret kaldıÖnceki Haber

Şanlıurfaspor ligde galibiyete hasret ka...

Urfa’da sağlıkta şiddetSonraki Haber

Urfa’da sağlıkta şiddet

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar