lisans koleji 11
lisans urfa
Şanlıurfa
DOLAR18.83
EURO20.208
ALTIN1136.2

Şanlıurfa valisi Ayhan’dan üç aylar mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa valisi Ayhan’dan üç aylar mesajı
lisans koleji 11
Abone ol
Şanlıurfa Valisi Ayhan, bugün başlayan üç aylarla ilgili mesajında, “Hayatımıza birçok yönden güzellik katan, bizleri dinginleştiren, bu dünyanın kalıcı bir mekân olmadığını hatırlatan bu mübarek aylar; iyi olana yönelme, kötü olandan ise daha bilinçli bir farkındalıkla kaçınma vaktidir” ifadelerini kullandı.Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bugün başlayan recep, şaban ve ramazan aylarını kapsayan üç aylar dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının müjdecisi olan Recep ayı ile birlikte, mübarek üç ayların rahmetine ve bereketine erişmiş olduk” ifadesini kullanan Ayhan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir kurtuluş vesilesine daha bizleri eriştirdiği için Yüce Allah’a şükürler olsun. Allah, bütün İslam âlemine bu yeni fırsatı en güzel şekilde değerlendirebilmeyi nasip eylesin.

Bu dünyaya gelişimiz, çıktığımız kısa bir yolculuktan ibarettir. Yolculuğumuz boyunca heybemize neler toplayabilmişsek onlar bize kâr kalacaktır. İyilikler, sadakalar, ibadetler ve Allah’ı hoşnut edecek güzel davranışları heybemizde biriktirebilmek için en güzel vakitlerdeyiz. Yapılan salih amellerle Allah’ın rızasını kazanabilmek her müminin arzusudur. Allah, hayat yolculuğumuzu onun gönül rızasıyla devam ettirmemizi mümkün kılsın.

Hayatımıza birçok yönden güzellik katan, bizleri dinginleştiren, bu dünyanın kalıcı bir mekân olmadığını hatırlatan bu mübarek aylar; iyi olana yönelme, kötü olandan ise daha bilinçli bir farkındalıkla kaçınma vaktidir. Bu yüzden Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) ‘Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur’ diye duada bulunurdu. Bu güzel vakitlerden istifade edebilmek için gönülden bir imanla dünyanın aldatıcılığından sıyrılmalı, gönül yönümüzü hakiki ve ebedi olana çevirmeliyiz. Tövbe ederek, günahlarımızdan affımızı isteyerek ve bizlere yeni bir kurtuluş vesilesi verildiğinin idrakine vararak Allah’a olan kulluğumuzu daha da güzelleştirmeliyiz.

Bunların bilinciyle mübarek üç aylarımızı geçirmeyi temenni ediyor; İslam âleminin ve bütün dünya insanlığının kardeşliğini, birliğini, beraberliğini Allah’tan niyaz ediyorum. Bu mübarek vakitlerin yüzü suyu hürmetine, Allah yaptığımız duaları kabul etsin, bereketiyle, rahmetiyle bizleri sarıp sarmalasın. Ülkemizi, devletimizi, milletimizi her türlü afetten ve musibetten muhafaza eylesin. Her geçen günümüzü, bir öncekinden daha da hayırlı eylesin İnşallah”.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Canpolat: milletimizle hemhal oluyoruzÖnceki Haber

Canpolat: milletimizle hemhal oluyoruz

Üç aylara ruhen ve ahlaken kendimizi hazırlamalıyızSonraki Haber

Üç aylara ruhen ve ahlaken kendimizi haz...

Lisans Koleji

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar