Şanlıurfa
DOLAR32.5791
EURO34.974
ALTIN2422.5

UÇG’den nisan ayı için planlama önerisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
UÇG’den nisan ayı için planlama önerisi
Abone ol
Urfa Çalışma Grubu, aynı haftaya denk gelen Türkiye Süper Kupa maçı, Ramazan Bayramı ve 11 Nisan Kurtuluş Bayramı yoğunluğunu organize edecek bir planlama masası kurulması önerisinde bulundu.

UrfaÇalışma Grubu (UÇG), nisan ayında Süper Kupa maçının, Ramazan Bayramı’nın ve 11Nisan Şanlıurfa’nın kurtuluşunun aynı haftaya denk gelmesi nedeniyleorganizasyonlar için planlama masası kurulması önerisinde bulundu.

UÇG’ninaçıklamasında şöyle denildi:

“Galatasarayile Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçının 7 Nisan'daşehrimizde oynanmasına karar veren başta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olmaküzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Daha öncede Türkiye Kupası finalinde Trabzon-Fenerbahçe maçı Şanlıurfa'da oynanmıştı. Buikinci tecrübemiz olacak. Başarılı, güzel bir organizasyonla Şanlıurfa'nınismini bir kez daha duyurmayı istiyoruz. Ancak bu defa Seçim sonrasındakihaftada 7 Nisan günü maç, 10 Nisan Ramazan Bayramı ve 11 Nisan Şanlıurfa'nınkurtuluş bayramı arka arkaya geldiği için bir yoğunluk olabileceğinidüşünüyoruz. 

Aynıhaftaya denk gelen Türkiye Süper Kupa finali, Ramazan Bayramı ve 11 NisanKurtuluş Bayramı yoğunluğunu organize edecek bir planlama masası kurulmasınıöneriyoruz. 

Şanlıurfa'mızhakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yapılan yorumlara Hz. İbrahim Aleyhisselâmmemleketine yakışır bir ev sahipliği yapacağız inşallah. Bu bağlamda birkaçkonuda yetkililere hatırlatma yapma ihtiyacı duyuyoruz.·    Yolcu yükü düşünülerek uçak ek seferlerin artırılması,·    Konaklama tesisleri ve misafirhanelerin hazır halegetirilmesi,·    Konukların yeme içme ihtiyaçlarına yönelik önlemler alınması,·    Bu süreçte uygulanacak fiyatların yetkililer tarafındandenetlenmesi,·    Hijyen konusuna çok dikkat edilerek, ilgililerce gereklikontrollerin yapılması, ·    Tüm kamu kurum ve kuruluşların bu planlama masasıtarafından organize edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Başarılıgeçecek olan bu organizasyonu kent turizmi ve ekonomisine de olumlu katkısağlayacağını, Şanlıurfa'mızın bu tür organizasyonları yapabileceği adına iyibir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Bu organizasyon, ilerisi için tarihi vekültürel mirasın merkezi olan şehrimize büyük katkı sunacaktır. Aynı zamanda kentimizingastronomi alanında Türkiye'nin en önemli şehri olduğunu ispatlayacaktır”.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MEB açıkladı: Ortak sınavlarda açık uçlu soru dönemi başlıyorÖnceki Haber

MEB açıkladı: Ortak sınavlarda açık uçlu...

Otogaza 81 kuruş zam bekleniyorSonraki Haber

Otogaza 81 kuruş zam bekleniyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar